Festiwal piosenki Wilkowyjce

Elżbieta Romanowska i Piotr Pręgowski (fot. Jan Bogacz/TVP)
Piotr Pręgowski, Patryk Pietrek z serialu „Ranczo”, zapowiedział festiwal piosenki ranczerskiej Wilkowyjce. Twórcy czekają na propozycje widzów i obiecują nagrody.

Inspirację dla widzów będą z pewnością wspólne występy Pietrka i jego narzeczonej Joli (w tej roli występuje Elżbieta Romanowska). Hitem internetu jest m.in. ich piosenka z wesela Michałowej i Stacha (odc. 39). Jola śpiewała: „To mój batman, mój Romeo; on jest lepszy niż video!/ Kiedy bierze mnie w ramiona; to ze szczęścia prawie konam.”

Pomysł na festiwal wpadł Pręgowskiemu do głowy, gdy leżał pod jabłonką. W programie „Kawa czy herbata?” ogłosił otwarcie festiwalu piosenki ranczerskiej pod tytułem Wilkowyjce. Jest to festiwal internetowy. Pręgowski sam mianował się dyrektorem festiwalu, a „niebawem zostanie powołane szanowne jury”. – Piszcie piosenki, róbcie filmiki, teledyski, róbcie zdjęcia i przysyłajcie pod adres pietrekspiewa@interia.pl – namawia Pręgowski.

Wśród nagród do zgarnięcia Pręgowski wymienił m.in. pocałunek Joli i uściśnięcie dłoni Pietrka.

Piosenki mają dotyczyć kategorii: Pietrek, Jola, wójt, proboszcz. Mają być one autorskie i nie ma ograniczeń wiekowych – od zera do stu lat.

– Czy małżeństwo Pietrka i Joli przetrwa? – padło pytanie. – Myślę, że tak – dał nadzieję fanom sympatycznej pary Pręgowski.