Katarzyna Żak: chustki i skarpetek nie odpuszczę

Solejukowie ostro się kłócą, ale bardzo się kochają (fot. K. Wellman)
Katarzyna Żak i Sylwester Maciejewski w serialu „Ranczo” tworzą jedną z najbarwniejszych par Wilkowyj – małżeństwo Solejuków. W programie „Kawa czy herbata?” mówili o relacjach pomiędzy serialowymi wcieleniami a życiem prywatnym.

Katarzyna Żak wyjawiła, że to ona wymyśliła charakteryzację swojej bohaterki. Okazała się tak znakomita, że reżyser „Rancza” Wojciech Adamczyk nie poznał aktorki i kazał jej dołączyć do grupy statystów. „Ranczo” ma już sześć serii i bohaterowie się zmieniają, zwłaszcza Solejukowa, która zaczęła się dorabiać, zrobiła maturę, a teraz marzą jej się studia. – Ale chustki i skarpetek nie odpuszczę – śmieje się aktorka.

Sylwester Maciejewski, czyli serialowy Solejuk ma ze swoim bohaterem trochę problemów. Jest kojarzony z ławeczką do tego stopnia, że zdarza mu się otrzymywać zaproszenia na trunki, zbliżone jakością do mamrota.

Jak potoczą się dalsze losy Solejuków? Tego aktorzy nie chcieli zdradzić. Podkreślali jednak, że ich bohaterowie mogą się kłócić, ale tak naprawdę bardzo się kochają.