Zakończyły się zdjęcia do 8. serii „Rancza”

Prace nad 8. serią zakończyła realizacja scen w biurze senatora Kozioła (fot. K. Wellman)
Scenami w biurze senatora z udziałem senatora Kozioła i Czerepacha zakończyły się 10 września w studiu ATM w Warszawie zdjęcia do 8. serii „Rancza”. Spektakularne powroty do Wilkowyj, polityczne przepychanki, nowe romanse, komiczne (jak zawsze) wątki i… chwytająca za serce decyzja wyjazdu z kraju na zawsze – to, między innymi, znajdzie się w nowym sezonie ukochanego przez miliony widzów serialu. Tę serię reżyseruje, tak jak poprzednie, Wojciech Adamczyk. Autorem scenariuszy jest Robert Brutter.

Lucy i Kusy, po dramatycznych przejściach muszą podjąć ważne decyzje życiowe. Lucy musi zdecydować, czy zostaje na stanowisku wójta, Kusy – czy idzie dalej drogą sztuki.

Pietrek na wieść, że do kraju wraca Witebski z rodziną, podejmuje gorączkowe próby wymyślenia hitowego programu w TV Wilkowyje, który uzasadniłby przedłużenie jego kontraktu. Wpada na pomysł wystrzałowego (na wilkowyjską skalę) reality show. Niestety, efekty dalekie są od zamierzonych.

Na plebanii cudowne rozmnożenie – z jednego wikarego robi się dwóch, co początkowo powoduje więcej problemów niż radości. Podwojenie wikarych prowadzi też do nowych postulatów płacowych Michałowej, która, skądinąd słusznie, zauważa, że teraz będzie miała trochę więcej pracy na plebanii. Młodzi księża, jeden przez drugiego, zaczynają się prześcigać w pomysłach na sprawowanie kapłańskiej posługi.

Lucy, przerażona faktem, że Kusy popada w twórczy kryzys sięga po środek, który nawet Kinga uważa za szalony.

Klaudia przeżywa istne katusze z powodu odrzucenia jej przez Fabiana, co wydarzyło się w ostatnim odcinku 7. serii. Odrzucenie ma swoje konsekwencje. Zemsta, którą poprzysięgła Dudzie, jest w sycylijskim stylu, a ona realizuje ją z zimną pasją, przy użyciu miejscowego elementu przestępczego.

Senatora Kozioła trafia strzała amora i popada w totalne zauroczenie, którego efektem są potajemne schadzki, odkryte przypadkiem przez Lodzię. W tym samym czasie Czerepach odkrywa związek Senatorowej z aptekarzem. W powietrzu wisi duży skandal, który zagraża powodzeniu politycznego projektu.

W Wilkowyjach dochodzi do zupełnie nietypowej wymiany małżeńskiej, Hadziukowa przenosi się do Solejukowej, a Solejuk – wprowadza do Hadziuka. Na oczach zdumionej wsi rozpoczyna się wojna nerwów, kto pierwszy się złamie.

Senator z Czerepachem rozpoczynają kompletowanie drużyny do sejmu. Dzięki zmasowanej kampanii zanosi się na to, że w Wilkowyjach posłowie obrodzą jak nigdzie w kraju.W 8. serii wieś będzie dość intensywnie żyć tematem niżu demograficznego i jedna z mieszkanek z właściwą sobie energią będzie agitować na rzecz jego zmniejszenia, a specjalista od omdleń Michałowej, biskup Sądecki, zamiesza także w tej serii – bombą w postaci planów wobec księdza…

Najważniejsza zmiana będzie jednak dotyczyć Lucy, którą dopada coraz większa frustracja z powodu tego, co się dzieje w Wilkowyjach i jej najbliższym otoczeniu. Lucy bowiem przychodzi do głowy radykalna myśl – rzucić to wszystko i wyjechać na zawsze do Ameryki. Desperacja księdza, aby nie dopuścić do wyjazdu Lucy, owocuje spektakularną akcją, jakiej Wilkowyje jeszcze nie widziały.

W nowej serii „Rancza” pojawią się ponownie aktorzy: Emilia Komarnicka (Monika) oraz Bartek Kasprzykowski (wikary Robert). Nową postacią będzie Leśnik (Dobromir Dymecki).


7. seria „Rancza” była znów jedną z najlepiej oglądanych propozycji wiosennej ramówki w telewizji. Średnia oglądalność to 6,2 mln widzów, a najlepiej oglądany odcinek serii zgromadził przed telewizorami 6,8 mln widzów przy udziałach 40,1 proc. w grupie 4+ (dane Nielsen Audience Measurement).


„Ranczo” seria 8 – odc. 92 – 104
Początek zdjęć – 21 maja 2013
Koniec zdjęć – 10 września 2013
Producent – Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Paweł Mantorski
Reżyseria – Wojciech Adamczyk
Scenariusz – Robert Brutter
Producent wykonawczy – Studio A (ATM Grupa)
Ciekawostki z planu 8. Serii „Rancza”

  • • Zdjęcia do 8. serii kręcone były, jak poprzednio m.in. w Jeruzalu (Wilkowyje), Sokulach (dworek Lucy i Kusego), Strachominie (Knajpa U Japycza), Rozstankach (dom senatora Kozioła) i Dziechcińcu (dom Michałowej). Ekipa pojawiła się także koło amerykańskiej ambasady w Warszawie. Jedna ze scen plenerowych realizowana była w lasach koło miejscowości Mrozy, na trasie zabytkowego tramwaju konnego.
  • • W jednej ze scen, kiedy mieszkańcy tłumnie przybywają do dworku, aby prosić Lucy, żeby nie wyjeżdżała, zagrała ekipa „Rancza”.
  • • W scenach zbiorowych w kościele, oprócz aktorów zagrało ok. 220 statystów.