Zmarł scenarzysta „Rancza”

fot. TVP
Andrzej Grembowicz nie żyje. Pisarz i scenarzysta zmarł 18 listopada w wieku 60 lat. Był współtwórcą „Rancza”, ale też m.in. „Ekstradycji” i innych popularnych seriali TVP.

Grembowicz urodził się w 1958 roku. Był autorem powieści kryminalnych, a także scenarzystą wielu filmów i seriali. Czytelnicy znali go też pod pseudonimem literackim Robert Brutter.

Największy sukces przyniósł mu skrypt serialu „Ekstradycja” z 1995 roku w reżyserii Wojciecha Wójcika. Napisał również scenariusze „Rancza” i „Dziewczyn ze Lwowa”, których reżyserem był Wojciech Adamczyk.

Współtworzył także filmy: „Nocne graffiti” Macieja Dutkiewicza z Markiem Kondratem, „Fuks” również w reżyserii Dutkiewicza, z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Krukówną, „Wtorek” Witolda Adamka z Pawłem Kukizem i Kingą Preis, czy „Wszystko będzie dobrze” w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego, z Robertem Więckiewiczem.

Pracował też przy produkcji sztuk teatralnych, takich jak „Myszki”, „Matka chrzestna”, „Impuls” (wszystkie trzy we współpracy z Maciejem Dutkiewiczem) oraz „Bal”.